piątek, 5 lutego 2010

Japan. Japan x other countries RR.Jinpukaku is a western house in French-Renaissance style constructed as a second house in 1907 for the Ikeda family who was a local load of Tottori clan, and is designated as a national important cultural asset. Materials of the local government Tottori clan and folklore materials in Meiji/Taisho era are displayed in the building.

PS. Ania dziękuję bardzo za Twoją pomoc! Gdyby nie Ty, nie rozszyfrowałabym tego tajemniczego miejsca ;-) Takie pytanie jeszcze małe mam. W opisie jest coś o 'Ikeda family'. Hmm czyzby jacyś przodkowie? ;d

7 komentarzy:

 1. Niesety nie pomoge, liczyłam,ze tu sie własnie dowiem co to za cudenko ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak mozesz zeskanowac kanji (krzaczki) wydrukowane z tylu pocztowki to sie dowiem co to. Bo czasem te ich tlumaczenia i literacja na pismo lacinskie nie robi sensu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hi! OK, krzaczki przeczytalam i wyslalam ci maila wczoraj z wyjasnieniem ze to jest Jinpukaku palac i z linkiem do wiecej informacji.
  :)
  Tutaj linkow blogger nie pozwala mi wkleic, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie, to inne Ikedy, z innego klanu, tylko nazwisko jest to samo. Krzaczek "ike" znacza "staw" a krzaczek "da" to pole ryzowe, wiec to jest popularne nazwisko w Japonii.

  OdpowiedzUsuń
 5. aaaa chyba że tak ;-) teraz wszystko jasne ;d arigatō! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakochałam się w japońskich znaczkach pocztowych ^_^

  OdpowiedzUsuń