niedziela, 29 lipca 2012

Trip #1 Ukraina - Donieck part 1


Dzisiaj skrzynka pusta więc proponuję krótki wpis zaczynający opisywanie moich małych podróży. Nie bójcie się, kartki powrócą od przyszłego tygodnia!


Ostatniego lata miałam okazję mieszkać w Doniecku przez dwa miesiące. Jest to niesamowite miasto które otoczone fabrykami i olbrzymimi kominami ma w sobie mnóstwo zieleni, uroczych miejsc które zaprzeczają przemysłowej działalności Doniecka. 

Wielu z Was to miasto na pewno kojarzy się przede wszystkim z Euro 2012.To właśnie w tym mieście zostało rozegranych kilka meczy na stadionie Donbass Arena. Stadion został zbudowany przez osobę prywatna, ukraiński biznesmen, Achmetow.

Nie będę kopiowała informacji z Wikipedii o wielkości, wysokości itp, ponieważ nikogo to i tak nie interesuje. Chciałabym podzielić się z Wami takim faktem, że cały stadion otacza piękny park, ciągnący się dookoła obiektu. Pamiętam ile czasu spędzaliśmy tam, wylegując się po prostu na trwace. Poza tym na stadionie ulokowany jest Fan Shop, gdzie można kupić wszelkie gadżety związane z drużyną Shakhtar Donieck oraz Fan Cafe, gdzie można napić się piwa.


widok na stadion z głównej ulicy:


nieco bliższy widok:


piłkarska fontanna w kształcie piłki (ciekawostka: owa piłka obraca się wokół własnej osi, jeżeli ktoś użyje dużo siły może zmienić kierunek jej obrotu)


wnętrze Fan Cafe:ze względu na upalne lato szukaliśmy sposobu na chwilowe ochłodzenie :-)


środek stadionu podczas meczu:


 

a oto najpiękniejsze ujęcie Donbass Arena. nocą!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz